Jaroslav Šmídek: výstava představuje legendu české nábytkářské tvorby

autor: | 19. 5. 2023 | Články, Kultura

Foto: Muzeum města Brna

Muzeum města Brna připravilo ve spolupráci s Národním centrem nábytkového designu výstavu k 100. výročí narození Jaroslava Šmídka (*1923 – †2005). Jaroslav Šmídek byl výtvarníkem v Ústředí lidové umělecké výroby (1951–1955) a návrhářem ve Vývoji nábytkářského průmyslu v Brně (1955–1966), který svými návrhy sektorového skříňového i kuchyňského nábytku a čalouněného sedacího nábytku významně ovlivnil skladbu produktů nábytkářského průmyslu v Československu.

 

 

Jaroslav Šmídek se v posledních letech stal známým v odborných kruzích i mezi veřejností díky zájmu o poválečné „retro“. Na výstavě bude představen nejen jako designér ikonických modelů, ale také jako autor řady pozoruhodných interiérů veřejných budov, kterým se věnoval ve svobodném povolání (1966–1996). Na výstavě budou vystaveny nábytkové kusy v původním stavu i renovované, unikátní kresby z osobního archivu a další dokumentační materiály.

 

 

Výstava se koná ve vile Tugendhat v období 3. 5. – 4. 6. 2023. S dílem Jaroslava Šmídka se můžete seznámit i prostřednictvím komentované prohlídky naplánované na 31. 5. od 16:30. Vstup na komentovanou prohlídku je možný zdarma, bez předchozí rezervace.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.