Jaro je tady a s ním odstartuje v Lužánkách i běžecká sezona

autor: | 24. 3. 2023 | Články, Sport

Foto: archiv AC Track & Field Brno

Běh Lužánkami je jedním z nejstarších běhů u nás. Koná se už od roku 1946. Navazuje na předválečnou tradici brněnských vytrvalců a jejich soutěží. Když zanikl Běh Brnem, který byl pořádán od roku 1919 do druhé světové války, založili atleti Sokola Brno současný závod Běh Lužánkami. Zdejší park a vyhovující délka i terén dovolily pořadateli závodu rozšířit program závodu pro všechny věkové kategorie. V sobotu 25. března se poběží v nejstarším veřejném parku v českých zemích již jeho 77. ročník.

Závod byl na začátku atletické sezony prvním testem našich vytrvalců a zahajoval běžeckou sezónu. V historii závodu nikdo nezvítězil více něž pětkrát. Dosud nepřekonaných je pět vítězství Jaroslava Kocourka. Závod poběží v jednotlivých věkových kategoriích dívky a hoši, dorostenky a dorostenci, juniorky a junioři, ženy a muži včetně nejstarší kategorie 60+.

Jako první vyběhnou v 10 hodin na 150metrovou trať malí závodníci s datem narození 2014-2016, ve 13 hodin uzavřou závody muži, ročník 2003 a starší, kteří poběží pět okruhů o délce 7775 metrů.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.