Hrad Špilberk: Příběh plný tajemství

autor: | 4. 5. 2023 | Články

Foto: Muzeum města Brna

Hrad Špilberk, který stojí v centru Brna, je objektem s mnohaletou historií provázenou řadou změn, kterými si prošel od středověku až do současnosti. Většina návštěvníků tohoto historického místa ale nemá tušení, co se zde v minulosti odehrálo. S pomocí nového prohlídkového okruhu „Příběh hradu“ se však návštěvníci mohou seznámit s těmito utajenými příběhy.

Během prohlídky se návštěvníci pod vedením průvodce dostanou do exteriérů hradu, odkud se jim nabídnou dosud utajené výhledy na Brno. Ale to není vše – mohou se těšit i na vstup do interiérů hradu a návštěvu prostor, které byly dosud veřejnosti zpřístupněny jen velmi omezeně.

Jedním z těchto prostor je Renesanční salonek s jediným zachovaným renesančním oknem, kterým je úplně odlišný od ostatních oken na Špilberku. Dalším unikátním prostorem je tzv. Vlaštovčí hnízdo, společenský prostor vybudovaný v letech druhé světové války pro důstojníky wehrmachtu, s původními krásně zdobenými kachlovými kamny.

Ale prohlídka nekončí jen u návštěvy nevídaných prostor. Průvodci mají také připravené nejrůznější zajímavosti a legendy o hradě a postavách s ním spojených. Návštěvníci se tak mohou dozvědět o tajemném životě na hradě, historii jeho vzniku a vývoje nebo o slavných osobnostech, které se na Špilberku objevily.

Prohlídkový okruh „Příběh hradu“ nabízí vzrušující cestu staletími a zážitek z návštěvy tohoto tajemného místa. Jestliže máte rádi historii, nebo chcete poznat více o Brnu a jeho památkách, pak se vydejte na prohlídku hradu Špilberk a poznejte jeho fascinující příběh.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.