Garáže za Lužánkami patří městu, rozhodnutí soudu je pravomocné

autor: | 25. 8. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Krajský soud v Brně ve čtvrtek pravomocně rozhodl o odstranění soukromých garáží podnikatele Libora Procházky na městském pozemku za Lužánkami. Už vloni rozhodl o vlastnictví chodníků a dalších zpevněných ploch. Tím nyní odblokoval rozvoj území, který byl kvůli sporům z minulosti mnoho let zastavený.

Brno je totiž majitelem parcely, ale na něm stojí soukromé garáže firmy LP Expo. Nájemní smlouva s původním majitelem vypršela už v roce 2001, společnost je získala až poté.

Firma je teď podle rozsudku musí zdemolovat do šesti měsíců. Pokud tak neučiní, je Brno připraveno nařídit exekuci a odstranění vymáhat. Existuje ale i varianta, že by teoreticky město od firmy garáže do vlastnictví převzalo. Na tuto nabídku ale společnost nereagovala.

„Pro město by však bylo ideální, kdyby firma dobrovolně splnila, co mu ukládá pravomocné rozhodnutí, tedy na své náklady vyklidila pozemek, aby jej město mohlo využít podle svého uvážení,“ prohlásil brněnský radní pro oblast majetku Jiří Oliva (SOCDEM).

Spory tím ale nekončí. Jako v prvním případě o vlastnictví zpevněných ploch chce právní zástupce podnikatele Martin Machač podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Rozsudek ale zůstane i při podání dovolání pravomocný, tedy i s povinností garáže zdemolovat.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.