Festival Divadelní svět Brno letos nabídne před 70 představení

autor: | 16. 5. 2023 | Články, Kultura

Foto: Aleš Pelikán

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne divákům i letos inscenace význačných zahraničních souborů a také to nejzajímavější z české divadelní scény.

Současně se festival stane i prostorem pro sérii debat a společné přemýšlení o tom, co nám roční divadelní odmlka přinesla, kde se otevírají nové perspektivy naší divadelní budoucnosti. Pro tyto účely vznikl festivalový meeting point v Divadle Husa na provázku

Festival budou hostit všechny scény Národního divadla Brno, dále Městské divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Radost, Divadlo Polárka, Studio Marta, divadlo U stolu nebo Divadlo na Orlí. Ředitelem festivalu je Martin Glaser, šéfdramaturgyní Barbara Gregorová.

Festival bude slavnostně zahájen ve středu 17. května v 18 hodin na piazzettě před Janáčkovým divadlem. Moravská metropole se po čtrnácté stane středem dění divadelního světa. Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne divákům více než 70 představení a dalších nejrůznějších výjimečných akcí.

Organizátoři připravili prestižní výběr zahraničních inscenací z Polska, Německa a Izraele a nejlepší představení z tuzemské divadelní scény. Až do 27. května nabídnou zúčastněná brněnská divadla program nabitý činohrou, komorními projekty, tanečními inscenacemi, site-specific performancemi ve veřejném prostoru s bohatým doprovodným programem.

V návaznosti na loňskou programovou linii věnovanou ženám, letos festival pokračuje pod heslem „Divadlo je… unisex“ výběrem titulů zabývajících se queer tematikou. Tu kromě inscenací z Polska a Izraele doplňují české počiny jako projekt Měsíční kámen Studia Hrdinů nebo Dějiny násilí ze Švandova divadla.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.