Festival Divadelní svět Brno letos nabídne před 70 představení

autor: | 16. 5. 2023 | Články, Kultura

Foto: Aleš Pelikán

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne divákům i letos inscenace význačných zahraničních souborů a také to nejzajímavější z české divadelní scény.

Současně se festival stane i prostorem pro sérii debat a společné přemýšlení o tom, co nám roční divadelní odmlka přinesla, kde se otevírají nové perspektivy naší divadelní budoucnosti. Pro tyto účely vznikl festivalový meeting point v Divadle Husa na provázku

Festival budou hostit všechny scény Národního divadla Brno, dále Městské divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Radost, Divadlo Polárka, Studio Marta, divadlo U stolu nebo Divadlo na Orlí. Ředitelem festivalu je Martin Glaser, šéfdramaturgyní Barbara Gregorová.

Festival bude slavnostně zahájen ve středu 17. května v 18 hodin na piazzettě před Janáčkovým divadlem. Moravská metropole se po čtrnácté stane středem dění divadelního světa. Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabídne divákům více než 70 představení a dalších nejrůznějších výjimečných akcí.

Organizátoři připravili prestižní výběr zahraničních inscenací z Polska, Německa a Izraele a nejlepší představení z tuzemské divadelní scény. Až do 27. května nabídnou zúčastněná brněnská divadla program nabitý činohrou, komorními projekty, tanečními inscenacemi, site-specific performancemi ve veřejném prostoru s bohatým doprovodným programem.

V návaznosti na loňskou programovou linii věnovanou ženám, letos festival pokračuje pod heslem „Divadlo je… unisex“ výběrem titulů zabývajících se queer tematikou. Tu kromě inscenací z Polska a Izraele doplňují české počiny jako projekt Měsíční kámen Studia Hrdinů nebo Dějiny násilí ze Švandova divadla.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.