Dopravní podnik zavádí od 1. března novou jízdenku

autor: | 28. 2. 2023 | Články

Foto: Dopravní podnik města Brna

Od středy mohou cestující v zónách 100 a 101 využít novou jízdenku nazvanou 8 cest po BrněDopravní podnik města Brna s ní přišel jako s alternativou univerzální jízdenky, která bude v Jihomoravském kraji od března dražší.

Jízdenka osm polí a stojí 156 korun. Po nástupu si lidé označí jedno políčko a mohou libovolně cestoval linkami MHD tři čtvrtě hodiny. Jedna jízda tak vyjde cestujícího na devatenáct a půl koruny. „Jelikož dochází v regionu od prvního března k jejímu zdražení ze 156 na 180 korun, rozhodli jsme se přijít s alternativou pro zóny 100 a 101,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Podle něj má nová jízdenka i tu výhodu, že když jede například osm lidí a bude v jeden okamžik označeno osm políček, na tuto jízdenku může jet osm lidí. Ve zlevněné verzi pro děti do patnácti let stojí polovinu.

Takzvanou osmičku si lidé nekoupí kvůli rozměru jízdenky v automatech, ale jinak bude k dostání na více místech. V prodejnách DPMB a v distribuční síti, například v trafikách. Od března dochází ve veřejné dopravě na jihu Moravy k úpravě jízdného. Za cestování autobusem nebo vlakem si lidé připlatí.

Patnáctiminutová jízdenka stojí v Brně nadále dvacet korun, ale mimo zóny 100 a 101 se zkracuje na deset minut.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.