Do zahrad historických vil v Černých Polích bude vstup zdarma

autor: | 30. 3. 2023 | Články, Kultura

Foto: vila Tugendhat

Zdarma se od 1. dubna dostanou zájemci na procházku spojenými zahradami sousedících vil Tugendhat a Löw-Beer. Provoz bude zatím zkušební na jeden rok. Doposud byl vstup do zahrad za padesát korun.

„Po vzájemné domluvě s Muzeem Brněnska, které je správcem vily Löw-Beer, jsme se pro letošní rok rozhodli otevřít zahrady obou objektů bezplatně tak, aby hosté do nich mohli vstupovat jak z ulice Černopolní nebo i z druhé strany od lužáneckého parku z ulice Drobného,“ sdělil ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc. Novinka je zároveň přípravou na spojení se zahradou Arnoldovy vily, jejíž obnova začne v dubnu a otevření se plánuje v příštím roce.

Obě zahrady budou volně přístupné od 1. dubna do konce října kromě pondělků od 10 do 18 hodin. Od listopadu do února pak od 9 do 17 hodin. Kromě prohlídky zahrady lze využít i nový okruh „Vila zvenku“, jehož kapacity jsou pro letošní letní sezonu výrazně navýšené. Dříve byl vstup na zahrady za padesát korun.

Kdysi společná zahrada obou vil byla po druhé světové válce rozdělila na dvě menší parcely, které později oddělil ještě plot. Po opravách vily Tugendhat v roce 2012 a vily Löw-Beer v roce 2014 byly obě zahrady propojeny turniketem.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.