Divadlo Bolka Polívky a kino Scala jsou do 24. února uzavřeny

autor: | 17. 2. 2023 | Články

Foto: kino Scala

Město Brno při přípravě plánované rekonstrukce Divadla Bolka Polívky provádělo v uplynulých měsících stavebně technický průzkum prostor. Zahrnoval i střešní konstrukci nad hledištěm a jevištěm divadla. Při statickém posouzení vyšlo najevo, že konstrukce železobetonových vazníků střechy nad sály divadla a sousedního kina Scala je v nevyhovujícím stavu.

Na základě aktuálního technického stavu vedení města rozhodlo s okamžitou platností oba kulturní stánky na Jakubském a Moravském náměstí uzavřít. Zatím do 24. února.

Rychlá reakce přišla z Divadla Bolka Polívky, jehož projektová ředitelka Simona Kostrhunová potvrdila okamžité přerušení provozu a zároveň sdělila, že za všechna zrušená představení budou vracet vstupné. Za lístky zakoupené online bude uhrazená částka připsána automaticky zpět na účet. V provozu zůstává nadále pokladna divadla, kde lze v pokladních hodinách vrátit zakoupené vstupenky.

Přerušení provozu se týká i kina Scala včetně naplánovaných akcí pro veřejnost a také kurzů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. V plánovaném termínu se tak neuskuteční maratonské promítání všech osmi filmů Harryho Pottera, akce Policie ČR pro žáky středních škol s názvem Nedej pokušení šanci ani dětská divadelní i studentská představení.

Provoz Baru Scala a Univerzitního obchodu Scalanterie zůstává zachován, neboť tyto prostory se nacházejí v části objektu, které se havárie nosné konstrukce netýkají.

Peníze za vstupenky na všechny filmové projekce plánované od 16. do 24. února budou automaticky vráceny, pokud byly zakoupeny online. Pokladna v kině Scala bude otevřena denně od 17 do 21 hodin.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.