Demolicí začaly přípravy na výstavbu nové porodnice v Bohunicích

autor: | 23. 2. 2023 | Články

Foto: vizualizace FN Brno

Snad už konečně. Po letech plánování a odkládání by již zanedlouho mohla ve Fakultní nemocnici Brno začít výstavba porodnice za dvě miliardy, která sloučí dvě pracoviště vzdálená od sebe sedm kilometrů.

S šesti a půl tisíci porody ročně je největší porodnicí v České republice.

V bohunickém areálu ve středu začala rekonstrukce stravovacího provozu za 165 milionů. Jeho část čeká demolice a v těchto místech vznikne nová. Výstavba by měla začít v příštím roce.

Rozštěpenost Gynekologicko-porodnické kliniky na dvě části je již neúnosná. Porodnice na Obilním trhu je krásná historická budova na hezkém místě, ale už nedostačuje. V 21. století se zkrátka medicína v parku dělat nedá,“ konstatoval přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno Vít Weinberger.

Pacientky a rodičky se nemusejí obávat žádných omezení. Stěhování je plánováno až ve chvíli, kdy bude všechno hotovo. „Těším se na to, že začneme fungovat konečně jako tým, který není rozdělený vzdáleností dvou pracovišť. Teď se dublují provozy, několikrát denně přejíždíme mezi Obilním trhem a Bohunicemi. Co se týče plánování, je to velmi náročné,“ dodal Weinberger.

Zatímco klinika v Bohunicích využívá přímou vazbu na další zdejší kliniky a oddělení, pracoviště na Obilním trhu tuto vazbu nemá. Jsou zde proto umístěna i další potřebná detašovaná pracoviště navazujících klinik (ARO, centrální sterilizace, interní ambulance, radiologická klinika).

Díky navrženým stavebním dispozicím dojde po zprovoznění nové porodnice k výraznému zvýšení komfortu především pacientek na jednotlivých lůžkových odděleních.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.