Další dopravní omezení čekají od zítřka řidiče u výstaviště

autor: | 11. 4. 2023 | Články

Foto: ŘSD

V rámci stavby další části Velkého městského okruhu dojde od 12. dubna k dopravnímu omezení v Bauerově ulici. Mělo by mělo trvat měsíc. V průběhu tohoto omezení dojde ještě ke změně od 22. do 26. dubna kvůli konání veletržních akcí na výstavišti. Obousměrný provoz bude zachován.

Cílem stavby je náprava stávajících nedostatků v dopravním řešení Velkého městského okruhu (VMO) a příprava na novou dopravní situaci v souvislosti s dostavbou VMO Žabovřeská, ale také s chystanou výstavbou multifunkční haly.

„V rámci stavby budou zrušena úrovňová křížení a dojde k vybudování dvou nových lávek. Místní a pěší doprava bude vedena mimo samotný Velký městský okruh. Jedná se již o čtvrtou stavbu VMO, kterou v Brně aktuálně realizujeme. Všechny tyto stavby, tedy Žabovřeskou, Rokytovu, Tomkovo náměstí i Bauerovu zprovozníme již v příštím roce, což přispěje k výraznému zlepšení dopravní situace v Brně,” uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Délka rekonstruovaného úseku v Bauerově ulici je 900 metrů a bude stát 549 milionů korun bez DPH.

Současně se také rozbíhají u Brna práce na rozšíření D1 na šestipruh. Úsek dálnice od Kývalky po Holubice v délce 30 kilometrů je rozdělen do sedmi staveb, které na sebe navzájem navazují. Práce již započaly v nejvytíženější části mezi exity Brno centrum – Brno jih.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.