Další dopravní omezení čekají od zítřka řidiče u výstaviště

autor: | 11. 4. 2023 | Články

Foto: ŘSD

V rámci stavby další části Velkého městského okruhu dojde od 12. dubna k dopravnímu omezení v Bauerově ulici. Mělo by mělo trvat měsíc. V průběhu tohoto omezení dojde ještě ke změně od 22. do 26. dubna kvůli konání veletržních akcí na výstavišti. Obousměrný provoz bude zachován.

Cílem stavby je náprava stávajících nedostatků v dopravním řešení Velkého městského okruhu (VMO) a příprava na novou dopravní situaci v souvislosti s dostavbou VMO Žabovřeská, ale také s chystanou výstavbou multifunkční haly.

„V rámci stavby budou zrušena úrovňová křížení a dojde k vybudování dvou nových lávek. Místní a pěší doprava bude vedena mimo samotný Velký městský okruh. Jedná se již o čtvrtou stavbu VMO, kterou v Brně aktuálně realizujeme. Všechny tyto stavby, tedy Žabovřeskou, Rokytovu, Tomkovo náměstí i Bauerovu zprovozníme již v příštím roce, což přispěje k výraznému zlepšení dopravní situace v Brně,” uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Délka rekonstruovaného úseku v Bauerově ulici je 900 metrů a bude stát 549 milionů korun bez DPH.

Současně se také rozbíhají u Brna práce na rozšíření D1 na šestipruh. Úsek dálnice od Kývalky po Holubice v délce 30 kilometrů je rozdělen do sedmi staveb, které na sebe navzájem navazují. Práce již započaly v nejvytíženější části mezi exity Brno centrum – Brno jih.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.