Chcete bydlet v centru? Brno-střed vydraží v dubnu čtyři byty

autor: | 27. 3. 2023 | Články

Foto: CD CENTRUM COMS

Čtyři byty ve správě městské části Brno-střed se brzy dostanou do rukou nových majitelů díky dražbě, kterou uspořádá městská společnost CD CENTRUM COMS. Nabízené byty se nacházejí na adrese Pellicova, Solniční a Gallašova.

I když jsou tyto nemovitosti momentálně ve špatném stavu, nabízejí novým majitelům výhodnou příležitost je zrekonstruovat podle jejich představ a získat tak lukrativní bydlení v centru města.

Před samotnou dražbou pořádá CD CENTRUM COMS prohlídky jednotlivých bytů, aby si zájemci mohli udělat přesnější představu o stavu a možnostech rekonstrukce.

Volné městské byty jsou postupně nabízeny k prodeji prostřednictvím elektronických aukcí, což umožňuje zajištění naprosté transparentnosti a veřejné kontroly, a také dosažení vyšší výsledné kupní ceny zacílením na širší okruh zájemců. Tento způsob byl zaveden již od léta roku 2020 a ukázal se jako úspěšný. V minulém volebním období se podařilo uskutečnit 7 aukcí, díky čemuž město získalo o 7,5 milionů korun více, než bylo stanoveno znaleckými posudky.

„Hledali jsme cestu jak prodávat volné byty a nebytové prostory transparentním způsobem a současně získat pro město co nejvíce peněz. Systém aukcí se ukázal jako nejvhodnější“, uvedl na téma prodeje bytů již v minulosti radní Brna-střed pro majetek Miroslav Vaníček (ODS).

Prvním a zároveň nejlukrativnějším z hlediska své polohy, je byt 1+1 o velikosti 29,1 m2 v domě Pellicova 21, jehož vyvolávací cena byla stanovena na 2,8 milionu korun. Druhým bytem je byt 3+1 o velikosti 120,2 m2 v domě Solniční 8, jehož vyvolávací cena byla stanovena na 9,1 milionu korun. Třetím bytem je byt 1+kk o velikosti 26,2 m2 v domě Gallašova 8, jehož vyvolávací cena byla stanovena na 2,9 milionu korun. U tohoto bytu je stanovena vedlejší podmínka k převodu, a to úhrada za revitalizaci domu ve výši 279 941 korun. Posledním bytem je byt 1+1 o velikosti 25,6 m2 v domě Gallašova 4, jehož vyvolávací cena byla stanovena na 2,24 milionu korun.

„K účasti v dražbě se musíte zaregistrovat do systému, ověřit svoji totožnost a složit jistotu,“ vysvětluje radní Brna-střed Jan Mandát (ODS), který je současně členem vedení dražební firmy CD CENTRUM COMS. Výše dražební jistoty se odvíjí od vyvolávací ceny, v případě nejdražšího z nabízených bytů se jedná o půl milionu korun, u nejlevnějšího z nabídky musí zájemce složit sto dvacet tisíc.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.