Bytová kauza Brna-střed: politik Otakar Bradáč opustil vazbu

autor: | 23. 3. 2023 | Články

Foto: Brněnský hlas

Podle informací zveřejněných na serveru iDnes.cz byl z vazby propuštěn Otakar Bradáč. Tento vlivný člen brněnské ODS byl vzat do vazby spolu s realitním makléřem Zdeňkem Červinkou v souvislosti s kauzou údajného ovlivňování přidělování městských bytů za úplatky.

V kauze bylo v říjnu loňského roku zahájeno trestní stíhání osmi osob. Zatímco Otakar Bradáč se Zdeňkem Červinkou byli stíháni vazebně, zbylých šest obviněných bylo vyšetřováno na svobodě. Po zásahu Nejvyššího státního zastupitelství bylo zrušeno trestní stíhání bývalého technika správy nemovití Radima Suchánka (tehdy člena hnutí ANO a kandidáta na starostu Brna-Černovic) a Červinkovy bývalé asistentky. Podle názoru NSZ bylo stíhání těchto dvou osob nedůvodné. V médiích se však spekuluje, že by Suchánek mohl být obviněn znovu. Pro Brněnský hlas se Suchánek před časem vyjádřil, že bude požadovat náhradu škody za nezákonné stíhání. Zatímco makléř Červinka byl z vazby propuštěn již začátkem tohoto roku, k propuštění Bradáče přistoupil soud až skoro půl roku od zahájení trestního stíhání.

Na rozdíl od Suchánka, který se mohl stát místostarostou Černovic a jednatelem tamní pískovny, Bradáč na mandát zastupitele nerezignoval a neukončil ani členství v ODS. Není v tuto chvíli jasné, zda bude mandát zvoleného zastupitele Brna-střed vykonávat. Bradáčovo vyjádření se naší redakci nepodařilo obstarat, jeho telefonní číslo je nedostupné.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.