Brno se připojí k říjnovým slavnostem piva s místním Oktoberfestem

autor: | 25. 5. 2023 | Články

Foto: ilustrační

K říjnu patří slavnosti piva a jednou z nejznámějších událostí tohoto druhu je Oktorberfest. Tradiční německá slavnost piva, která se koná v Mnichově, si získala oblibu po celém světě. A letos nebude výjimkou ani Brno. Na náměstí Svobody, které je známé pořádáním různých kulturních a gastronomických akcí, se v říjnu uskuteční místní varianta Oktoberfestu. Tato akce bude zaměřena na prezentaci a ochutnávku piva z místních malých pivovarů.

Jakub Solař, zástupce pořadatelské firmy, vysvětluje, že cílem akce je nabídnout lidem možnost výběru z široké škály lokálních a řemeslných pivovarů. V Brně sice existuje mnoho restaurací a hospod, ale často nabízejí pouze piva velkých pivovarských koncernů, která jsou dostupná kdekoliv na světě. Brněnský Oktoberfest se snaží dát místním obyvatelům příležitost ochutnat jedinečnou domácí produkci řemeslného piva na jednom místě.

Náměstí Svobody, které bude hostit Brněnský Oktoberfest, se promění v prostor s přibližně třiceti stánky, kde budou představena piva z malých pivovarů, zejména z Jižní Moravy a okolních regionů. Odborníci z místních gastronomických podniků budou rovněž přítomni a jejich nabídka vhodně doplní řemeslná piva. Návštěvníci tak budou mít k dispozici nejen skvělé pivo, ale také kvalitní gastronomické zážitky.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.