Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy: Ti mohou získat granty. Startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

autor: | 27. 3. 2023 | Články

Foto: ilustrační foto JIC

Brno, jako jedno z nejvýznamnějších měst vědy a výzkumu v České republice, se stále snaží rozvíjet a podporovat inovativní myšlenky a projekty. Proto spouští další kolo výzvy programu Prototypuj a ověřuj, který má za cíl podpořit inovátory a výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat finanční granty a také možnost využít moderní technologie pro realizaci svých projektů.

Program Prototypuj a ověřuj je určen pro týmy a jednotlivce, kteří mají inovativní nápady a potřebují finanční podporu pro jejich realizaci. Granty jsou určeny pro projekty v oblastech jako jsou informační technologie, strojírenství, zdravotnictví, energetika a další. Výše grantů se pohybuje od 100 tisíc do 500 tisíc korun.

V rámci programu budou mít účastníci také možnost využít moderní technologie, jako jsou 3D tiskárny, CNC frézky, laserové řezačky a další. Tyto technologie jsou k dispozici v rámci Centra kreativity a inovací Brno (CKIB), které je spolufinancováno Evropskou unií.

Výzva programu Prototypuj a ověřuj je již druhým kolem tohoto projektu. V prvním kole získalo finanční granty 10 projektů, které se zabývaly například vývojem nového způsobu měření krevního tlaku, využitím dronů pro monitorování staveb nebo vývojem aplikace pro sledování stavu sítě veřejného osvětlení.

Podle mluvčího magistrátu města Brna, program Prototypuj a ověřuj se setkal s velkým zájmem inovátorů a výzkumníků z jihu Moravy. Věří, že i v dalších kolech se najdou zajímavé projekty, které pomohou rozvíjet inovativní prostředí v Brně a celé České republice.

Pokud máte inovativní nápad, který by mohl být realizován s pomocí grantu a moderních technologií, neváhejte a zapojte se do programu Prototypuj a ověřuj. Výzva je otevřena do 30. dubna 2023.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.