Brno nabídne na veletrhu v Cannes investiční příležitosti

autor: | 10. 3. 2023 | Články

Foto: vizualizace – Chytrá čtvrť Špitálka

Ve společné expozici společně s Prahou a Ostravou se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí Brno. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic.

Město Brno se v posledních letech stalo progresivním centrem, které aktivně podporuje inovační podnikání, aplikovaný výzkum, rozvoj talentů a popularizaci vědy. Na veletrhu MIPIM představíme tři významné projekty, které mají přinést další rozvoj Brna,uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Chytrá čtvrť Špitálka vzniká v blízkosti centra za pomoci moderních technologií a inovativních přístupů. Na veletrhu hledá Brno strategického partnera pro realizaci projektu. Významným projektem je také nová čtvrť Trnitá s budoucím hlavním vlakovým nádražím spojeným s historickým centrem bulvárem.

Území o rozloze 140 hektarů se výhledově promění v moderní městskou čtvrť pro bydlení, práci i volný čas s významným podílem takového veřejného prostoru, který přispěje k udržitelnosti města v reakci na změnu klimatu.

Inovace přináší i městská společnost Technologický park Brno, která rozvíjí projekt business parku ve stylu kampusu. Díky VUT a výzkumných center poskytuje svým klientským společnostem jedinečné benefity v oblasti talentovaných absolventů i možnosti spolupráce s výzkumnými a vývojovými institucemi.

Právě díky spolupráci s Technologickým parkem se daří do praxe uvádět koncept takzvané městské laboratoře, tedy prostoru pro rozvoj inovací, technologií a nových postupů. V Brně umíme do rozvojových plánů zapojit i kreativitu a specifický pohled studentů. Ti právě v této lokalitě mohou pro město navrhovat konkrétní inovativní a chytrá řešení, která budeme moci reálně otestovat a v případě úspěchu i realizovat,“ konstatovala primátorka Vaňková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.