Brno nabídne na veletrhu v Cannes investiční příležitosti

autor: | 10. 3. 2023 | Články

Foto: vizualizace – Chytrá čtvrť Špitálka

Ve společné expozici společně s Prahou a Ostravou se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí Brno. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic.

Město Brno se v posledních letech stalo progresivním centrem, které aktivně podporuje inovační podnikání, aplikovaný výzkum, rozvoj talentů a popularizaci vědy. Na veletrhu MIPIM představíme tři významné projekty, které mají přinést další rozvoj Brna,uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Chytrá čtvrť Špitálka vzniká v blízkosti centra za pomoci moderních technologií a inovativních přístupů. Na veletrhu hledá Brno strategického partnera pro realizaci projektu. Významným projektem je také nová čtvrť Trnitá s budoucím hlavním vlakovým nádražím spojeným s historickým centrem bulvárem.

Území o rozloze 140 hektarů se výhledově promění v moderní městskou čtvrť pro bydlení, práci i volný čas s významným podílem takového veřejného prostoru, který přispěje k udržitelnosti města v reakci na změnu klimatu.

Inovace přináší i městská společnost Technologický park Brno, která rozvíjí projekt business parku ve stylu kampusu. Díky VUT a výzkumných center poskytuje svým klientským společnostem jedinečné benefity v oblasti talentovaných absolventů i možnosti spolupráce s výzkumnými a vývojovými institucemi.

Právě díky spolupráci s Technologickým parkem se daří do praxe uvádět koncept takzvané městské laboratoře, tedy prostoru pro rozvoj inovací, technologií a nových postupů. V Brně umíme do rozvojových plánů zapojit i kreativitu a specifický pohled studentů. Ti právě v této lokalitě mohou pro město navrhovat konkrétní inovativní a chytrá řešení, která budeme moci reálně otestovat a v případě úspěchu i realizovat,“ konstatovala primátorka Vaňková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.