Brno je plné vědy, s vědou ani s vědci rozhodně není nuda

autor: | 7. 9. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Můžete se o tom přesvědčit na Festival vědy a techniky v pavilonu A na brněnském výstavišti od pátku 8. do neděle 10. září od 9 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro malé i velké, odborníky i laiky, nejmladší i nejstarší návštěvníky připravily interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují nebo co už dokázaly. Každý tak na vlastní kůži může zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc.

Díky podpoře města se festival opět uskuteční v pavilonu A. Děti, studenti, rodiče i prarodiče tady mohou načerpat nové poznatky z vědecko-technického světa, tvořit vlastní díla, soutěžit, bavit se i odreagovat.

Na největší vědecké show, jejímž hlavním organizátorem je Hvězdárna a planetárium Brno, moravská metropole představí městské projekty, které využívají nová řešení, přístupy i odvahu experimentovat a vypořádat se s výzvami současnosti. Tedy představí to, co dělá Brno chytrým městem.

Na festivalu se budou prezentovat nejen tradiční vědci – chemici, matematici nebo geologové. Letos poprvé své přístroje ukážou také firmy vyrábějící elektronové mikroskopy. Jak se předpovídá počasí zase vysvětlí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu. Kouřová show Smokeman doslova vybuchne v záplavě fyzikálních a chemických pokusů.

Návštěvníci se mohou těšit na spoustu vnitřních, ale i venkovních expozic. Připraveno je také několik workshopů, Divadlo vědy plné zábavných experimentů, úniková hra nebo atraktivní modely vesmírných těles.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.