Brno bude o víkendu hostit na výstavišti největší kulturně-kreativní festival

autor: | 19. 10. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Pavilon A1 ožije 21. a 22. října technologickými inovacemi a tvůrčími zážitky pro odbornou veřejnost i rodiny s dětmi. Návštěvníky čekají workshopy, interaktivní objekty a spousta vynálezů i nových technologií.

Na festivalu Maker Faire Brno se představí přes sto nadšených tvůrců, tzv. makerů, z České republiky i zahraničí. Víkend na výstavišti bude plný experimentů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou. Program potrvá do neděle a mimo jiné zaujme celou řadou působivých instalací, populárně-naučných show i různých soutěží.

Maker Faire láká rodiny s malými i velkými dětmi, veřejnost i profesionály. Má také odborný rozměr: startupy zde budou prezentovat své prototypy, školy a studenti výzkum. Příchozí na každém kroku potkají nadšence, kteří je zasvětí do tajů svých důmyslných projektů, zapojí je do workshopů a nechají je vše si vyzkoušet a osahat.

Návštěvníci se letos mohou těšit na koncert robotické kapely Ponytrap z Nizozemska či workshopy 3D tisku, pájení, programování micro:bitů i modelaření. Čekají na ně roboti všech možných velikostí a virtuální realita, objeví kouzlo pen plottingu – kreslení za pomoci robotů od vídeňské umělkyně Liz Melchorů.

Digitální řemesla si budou moci vyzkoušet ve speciálních kamionech Škoda EduLAB a FabLab Brno, které slouží jako dílny vybavené laserovou řezačkou, 3D tiskárnou nebo řezacím plotrem. Děti si užijí tvorbu vlastních závodních autíček, jízdy na divokolech a spoustu workshopů i dílniček z různých oblastí.

Festival Maker Faire Brno bude na výstavišti v pavilonu A1 otevřen pro širokou veřejnost v sobotu od 10 do 18, v neděli pak od 10 do 16 hodin.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

2 weeks ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.