Brněnské letiště vloni odbavilo téměř 472 tisíc cestujících

autor: | 13. 2. 2023 | Články

Foto: Letiště Brno

Mezinárodní LETIŠTĚ BRNO po dvou letech útlumu v souvislosti s proticovidovými opatřeními zaznamenalo vloni opět zvýšený zájem, když odbavilo 471 811 cestujících, což představuje 153% nárůst oproti roku 2021. Přispěla k tomu letní sezona, především letní měsíce červenec a srpen, kdy letištěm prošlo přes 200 tisíc cestujících.

Mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace patřila turecká Antalya, egyptská letoviska Hurghada a Marsa Alam, bulharský Burgas a řecký Heraklion a Rhodos.

Letecká doprava ale letos výrazně posílí. Z Brna se totiž bude létat až do 29 destinací, z nichž šest jsou úplné novinky. S letním letovým řádem bude na konci března také obnovena pravidelná linka do italského Bergama. Lety dvakrát týdně bude provozovat letecká společnost Ryanair.

Jsem rád, že se nám stále daří rozšiřovat nabídku letů z Brna a propojovat ho s dalšími destinacemi. I díky tomu očekáváme letos silnou sezonu a jsme na ni připraveni,“ řekl Zdeněk Šoustal, člen představenstva LETIŠTĚ BRNO.

Mezi letošní novinky patří například portugalská Madeira, albánská Tirana, černohorský Tivat a přibudou i dva ostrovy na Kapverdách. Z Kanárských ostrovů se bude létat jednou týdně na Tenerife a nově i na Fuerteventuru,“ informoval vedoucí přepravního provozu Radek Lang.

Po více než 10 letech se také vrací sezonní spojení do Taby, což je vedle Hurghady a Marsy Alam další egyptská destinace, ze které si mohou cestující vybírat.

Počet vzletů i přistání se na tuřanském letišti dohromady vyšplhal lehce nad 24 tisíc. Každoročním rekordmanem v počtu uskutečněných letů je pravidelně i celoroční linka na londýnské letiště Stansted, která běžně létá do britské metropole plně obsazená.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.