Brněnské hřbitovy mají prodlouženou návštěvní dobu, Ústřední hřbitov připravil k výročí speciální dušičkový program

autor: | 27. 10. 2023 | Články

Foto: Správa hřbitovů města Brna

Otevírací doba je na všech brněnských hřbitovech od 25. října do 3. listopadu prodloužena. Ústřední hřbitov a Židenice jsou otevřeny denně od 7 do 19 hodin. Hřbitovy ve Slatině, Líšni, Soběšicích, Jehnicích, Králově Poli, Komíně a Žebětíně do 7 do 21 hodin, v Tuřanech až do 5. listopadu.

Ústřední hřbitov si letos připomíná 140. výročí od svého založení. K tomuto výročí připravila Správa hřbitovů města Brna speciální program. Na rozptylových loučkách bude 2. prosince od 10 do 18 hodin znít hudba. V altánku si budou moci lidé zapálit svíčku pro vzpomínku na své blízké, kteří jsou pochovaní na vzdálených místech. Svíčky budou za dobrovolný příspěvek k dispozici přímo v něm. Od 10 do 15 hodin bude také přístupná zrekonstruovaná obřadní síň.

Následující den 3. listopadu se od 14 hodin koná komentovaná procházka po hřbitově pod vedením Michala Hančáka z Muzea města Brna. Trvá zhruba dvě hodiny a lidé se mohou připojit kdykoliv v jejím průběhu.Sraz bude u hlavního vstupu z ulice Vídeňská a konec je plánovaný v 16 hodin.

V 17 hodin pak 140. výročí výročí Ústředního hřbitova připomene koncert, na kterém vystoupí žáci hudebního oboru umělecké školy UNIVERSUM a vokální kvintet Ensemble Frizzante. Začíná v 17 hodin a je zdarma.

 

 

Návštěvu místa posledního odpočinku ulehčí zejména méně pohyblivým návštěvníkům od 28. října do 3. listopadu zvláštní okružní linka minibusu. Ten bude jezdit denně od 9 do 18 hodin v intervalu 20 minut. Obslouží označené zastávky, nástup a výstup bude na znamení nebo požádání ale možný kdekoliv na trase.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

2 weeks ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.