Březen na hvězdárně odstartuje Den brněnské kosmonautiky

autor: | 1. 3. 2023 | Články

Foto: Hvězdárna a planetárium Brno

Na hvězdárně a planetáriu na Kraví hoře se 1. března v dopoledních hodinách otevřou brány běžným pozemšťanům. Během Dne brněnské kosmonautiky, který je určen pro širokou veřejnost, se zájemci ve středu mohou setkat s vesmírnými firmami a společnostmi a také se zúčastnit výjimečného workshopu. To vše za účasti doposud jediného československého kosmonauta Vladimíra Remka a Aleše Svobody, jediného českého náhradního kosmonauta Evropské kosmické agentury.

„Česká republika za posledních deset let, tedy od svého vstupu do Evropské vesmírné agentury, udělala obrovský pokrok. Brno je v této oblasti v republice jasným tahounem,“ řekl ředitel Hvězdárny a planetária Jiří Dušek. Připomněl, že například nyní je Brno zapojeno do vývoje špičkového vesmírného dalekohledu, který bude pozorovat rentgenové záření a černé díry až v nejvzdálenějším vesmíru.

Zájemci mohou nahlédnout do prostor, kde technici certifikovaní Evropskou vesmírnou agenturou integrují umělé družice. Dozvědí se, jak postavit satelit, aby přežil start i extrémní podmínky ve vesmíru nebo se seznámí se sondami, jejichž rodokmen sahá až do Brna. Vstup do digitária je zdarma.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.