Bazény Lužánky hlásí – otevřeno! Premiéru obstarala Grand Prix Brna

autor: | 6. 11. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Kompletně připraven pro veřejnost je komplex Bazénů Lužánky. O víkendu prošel zatěžkávací zkouškou. Kometa Brno zde pořádala 54. ročník Grand Prix Brna v plavání. Prvním plavcům z řad veřejnosti se otevírá v pondělí odpoledne. Dostavba a rekonstrukce trvala 16 měsíců a stála více než 444 milionů korun.

Nový 25metrový bazén rozšíří kapacity pro plavání v Brně a díky němu se také budou moci za Lužánkami pořádat mezinárodní závody. Fungovat bude jako rozplavbový. Menší 16metrový bazén je připraven pro výuku plavání dětí. V rekonstruované padesátce je nový strop a osvětlení. Renovaci má za sebou i bazénová vana.

Oba největší bazény nyní splňují nejpřísnější standardy Mezinárodní plavecké federace. Díky zrekonstruované skokanské věži a speciálním laminátovým odrazovým prknům můžou skokani předvádět své umění na mezinárodní úrovni.

Střecha nového bazénu je zelená. V zimě zabraňuje únikům tepla a v létě stavbu ochlazuje. Úplně nový je i vstup, lávka, schodiště a přístupové plochy, které jsou bezbariérové. Řidiči zaparkují na 78 nových parkovacích místech. Lepší přístupnost sportoviště zajišťuje nový chodník od Bobycentra.

Plavání v novém lužáneckém komplexu mohou Brňané vyzkoušet například při příležitosti Dnů sportovišť. V areálu budou probíhat 17. listopadu a vstup do bazénových částí bude v ten den pro návštěvníky zcela zdarma.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.