Bauerova je uzavřena, začala další část rekonstrukce VMO

autor: | 20. 3. 2023 | Články

Foto: MMB

S novým omezením a komplikacemi musejí ode dneška počítat řidiči a cestující v Brně. Změny se dotknou zastávek autobusových linek od Pisárek i opačným směrem. Rekonstrukce velkého městského okruhu v ulici Bauerova u výstaviště, zahájení výstavby parkovacích ploch u plánované multifunkční haly a další práce v této lokalitě si vyžádaly změny v organizaci dopravy.

Beze změn zůstává trasa pro automobilovou dopravu od Komína a Žabovřesk do Pisáreckého tunelu. Totéž platí pro výjezd, který je možný pouze směrem na Žabovřeskou. Průjezdy aut Bauerova – Pisárecký tunel a Hlinky – Pisárecký tunel jsou vedeny po objízdné trase Pisáreckou. Byla zrušená parkovací místa podél areálu výstaviště od velodromu po 9. bránu výstaviště.

Mění se umístění zastávek MHD. Ve směru od Pisárek do centra je zastávka Riviéra přesunuta 150metrů směrem blíž Poříčí. Ve směru z centra na Pisárky je zastávka Velodrom přesunuta před výstavní halu B, zastávka Riviéra je zrušena, zastávka Bauerova zůstává v provozu.

 

Samotná silnice bude rozšířena o téměř tři metry, aby mohl vzniknout střední dělicí pás, jízdní pruhy budou širší. Jde o úsek, který začíná u mimoúrovňové křižovatky pod vyústěním Pisáreckých tunelů až po vjezdovou bránu na výstaviště číslo 4. Cílem je zvýšit bezpečnost provozu a přizpůsobit šířku a uspořádání vozovky tak, aby odpovídala významu a zatížení silnice, po které denně projede okolo 17 tisíc aut.

Součástí investice bude i budování nové dopravní infrastruktury pro budoucí multifunkční halu. Mimo jiné vznikne i lávka pro pěší a cyklisty, která přes Bauerovu propojí parkoviště s koupalištěm Riviera. Druhá lávka vznikne u velodromu. Úrovňové přechody pro chodce zcela zmizí.

Beze změn zůstává trasa pro automobilovou dopravu od Komína a Žabovřesk do Pisáreckého tunelu. Totéž platí pro výjezd, který je možný pouze směrem na Žabovřeskou. Průjezdy aut Bauerova – Pisárecký tunel a Hlinky – Pisárecký tunel jsou vedeny po objízdné trase Pisáreckou. Byla zrušená parkovací místa podél areálu výstaviště od velodromu po 9. bránu výstaviště.

Mění se umístění zastávek MHD. Ve směru od Pisárek do centra je zastávka Riviéra přesunuta 150 metrů směrem blíž Poříčí. Ve směru z centra na Pisárky je zastávka Velodrom přesunuta před výstavní halu B, zastávka Riviéra je zrušena, zastávka Bauerova zůstává v provozu.

Výsledkem prací bude zrekonstruovaná Bauerova, přes kterou povedou dvě lávky pro pěší, nová samostatná komunikace pro MHD, nové zastávky i parkovací plochy pro celou lokalitu. Pro návštěvníky plánované multifunkční haly, koupaliště Riviéra a výstaviště vznikne celkem 426 parkovacích míst.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.