Sporné stánky zmizí z pochodu pod hlavním nádražím. Město je zlikviduje

autor: | 22. 5. 2023 | Články

Foto: MMB

Je dobojováno. Pětici stánků v podchodu pod hlavním nádražím, kvůli níž se rozhořel mnohaletý soudní spor, předali zástupci společnosti PLISKA Interactive Services Consulting minulý týden městu.

„Klíčový byl rozsudek krajského soudu, který koncem února pravomocně rozhodl, že stánky jsou nedílnou součástí podchodu, a tudíž patří městu Brnu,“ připomněl radní pro oblast majetku Jiří Oliva a řekl: „Jsem rád, že společnost PLISKA Interactive Services Consulting splnila rozsudek dobrovolně a město tak nebude nuceno jej vymáhat exekučně.“

Demontáž a likvidaci stánků zajistí Brněnské komunikace jako správce podchodu na základě pokynu magistrátního Odboru dopravy. Stále také běží soud, který má rozhodnout o úhradě ušlého nájemného. To společnost PLISKA Interactive Services Consulting městu řádně neplatila od roku 2014.

„Město vede obdobné spory o vyklizení stánků s posledními dvěma subjekty. Ty byly dříve přerušeny, neboť se čekalo právě na rozhodnutí soudu v kauze Pliska. Je dobře, že město má již nyní pravomocně potvrzeno, že stánky v podchodu jsou jeho součástí, a tedy majetkem města. Jedna ze společností, se kterou město vede tyto spory, společnost KOREKT REAL, s.r.o., nás nyní informovala, že je ochotna jí užívané stánky dobrovolně vyklidit, což určitě vítáme,“ dodal Jiří Oliva.

První etapa rekonstrukce podchodu pod hlavním nádražím byla původně plánována na rok 2023. Vzhledem k její přílišné nákladnosti město nyní pracuje na změně projektové dokumentace, aby byly práce levnější a mohly začít v roce 2024.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.