Dnes má naše modrá planeta svůj svátek, slaví ho i Brno

autor: | 22. 4. 2023 | Články

Foto: ilustrační

22. duben je celosvětově označován jako Den Země (Earth Day). Jedná se o svátek naší planety, jehož poselstvím je boj za lepší životní prostředí a větší zájem o ekologii. Oslavme tento den stylově a přesně tak, jak si přáli jeho zakladatelé před více než 50 lety.

Také Brno si ho připomíná celou řadou akcí. Vzoologické zahradě na Mniší hoře připravili pronávštěvníky ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity program plný zajímavostí a tvoření.

Na několika soutěžních stanovištích se děti dozvěděli informace o zvířatech, jejich ohrožení i o tom, co pro ně mohou udělat. Například se seznámili s příběhem jednoho z našich nejvzácnějších druhů ptáků – sýčka obecného.

Byla pro ně připravena také výtvarná dílna, ukázka sovího peří, sázení semínek slunečnic, na každém stanovišti čekala na účastníky malá odměna.

V Lipce v Pisárkách si v pátek přišli na své především vegani, kde se představili místní farmáři a výrobci potravin, v sobotu se zájemci sešli U jezírka v Soběšicích, kde se přímo v přírodě seznamovali s tím, co všechno přinášejí lidem dary lesa.

Zde se děti a jejich rodiče získali informace o stavu o životního prostředí v Brně a na velké magnetické tabuli si mohli z magnetek sestavit zelenější město. Velkým lákadlem byl pro děti velký stan s názornou ukázkou pěstování aquaponií v symbióze s chovem ryb.

Na Rozmarýnové v Jundrově zase zájemci sázeli stromy, vařili podle nízkouhlíkové kuchařky a poprvé uviděli, co představuje a jak funguje chytrý komunitní skleník.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.